Spa Ynetimi
 


 
Anasayfa      Hakkımızda      İletişim     
Skip Navigation Links
 
 

 

SPA HABERLERİ

SPA İnsan Kaynakları ve Kariyer 

 
Son yıllarda, ülkemizin de gelişmiş ülkelerdeki nitelikli sağlık hizmetleriyle rekabet edebilecek düzeyde... 

AUSBILDUNGSPARTNER

Wellness - Nageldesign

Sport -Ausbildung


 

Facebook Spa Yönetimi twitter Spa Yönetimi


 

YENİ TREND TALASSOTERAPİ


 

Talassoterapi; koruyucu ve tedavi edici ve/veya kür amaçlı olarak tıbbi gözetim ve denetim altında, deniz ve çevresine özgü tüm yararlı etkenlerin, yani deniz iklimi, deniz suyu, deniz çamurları, yosunlar, kum ve denizden elde edilen diğer maddelerin kombine olarak değişik yöntemlerle kullanıldığı bir tedavi sistemidir.

 

Isıtılmış deniz suyunun terapi amaçlı kullanımı antik çağlara dayanmaktadır. Termalizimde yüzyıllar süren doğal evrim, talassoterapiyi ortaya çıkarmıştır. Sadece deniz kıyılarında kurulabilen Talassoterapi Merkezleri, insan sağlığına gerekli olan iyileştirici gücünü denizden almaktadır. Talassoterapi zengin vücut ve yüz bakım programları ile deniz iklimi ve bol güneş sayesinde, vücudun ve zihnin tümüyle yenilenmesini, güzelleşmesini ve pozitif enerji depolamasını sağlamaktadır.

 

Geçmişten günümüze gelen termal sular artık kendi içerisinde genişlemekte olup bugüne dek gelen ısıtılmış deniz suyunu talassoterapi adı altında şifa dağıtmaktadır.

 

Hemen hemen tüm Avrupa ülkelerinde kullanılmakta olan bu tedavi yöntemi ülkemiz Türkiye’de Akdeniz ve Ege bölgelerinde geniş kitlelere hitap etmektedir.

 

Bu bölgelerde artık bu tedavi yöntemi yerli turistlerin daha çok dikkatini çekmiş ve termal sulardan ziyade içeriğinde birçok mineral barındıran ve eklem rahatsızlıkları, kireçlenmeler, ameliyat sonrası ortopedik bozukluklar, tamamlayıcı tedavi vb. olumlu etki yaratan talassoterapiye daha çok ilgi göstermeye başlamışlardır.

 

Yapılan talassoterapi uygulamalarında olumlu sonuçlar çıkartan bu yöntem kendi alanında büyümekte olup “yeni trend” olmaya hak kazanmıştır.

 

Talassoterapi tedavisine başlamanın en iyi yolu Caprıce Termal Palace`dan geçmektedir.

 

ENGİN DEMİR

TERMAL KÜR MERKEZİ YÖNETİCİSİ

CAPRICE TERMAL PALACE


Tuz Odası Kurulumu
Tuz Odası Kurulumu


Spor Merkezi Kurulumu


Ozon Tek Yetkili Satıcısı
0232 422 40 41

 

 spayonetimi.com tüm hakkı saklıdır