Spa Ynetimi
 


 
Anasayfa      Hakkımızda      İletişim     
Skip Navigation Links
 
 

 

SPA HABERLERİ

SPA İnsan Kaynakları ve Kariyer 

 
Son yıllarda, ülkemizin de gelişmiş ülkelerdeki nitelikli sağlık hizmetleriyle rekabet edebilecek düzeyde... 

AUSBILDUNGSPARTNER

Wellness - Nageldesign

Sport -Ausbildung


 

Facebook Spa Yönetimi twitter Spa Yönetimi


 

Değerli meslektaşlarım, bu işe kalben gönül verenler;
 
“Wellness” kelimesinin nasıl yazıldığı konusunda tartışmaların başladığı dönemlerde bende otel ve sağlık hizmetlerine ilk adımımı attım. O günden bu yana belki nasıl yazıldığı konusunda bir sonuca varıldı; ancak bu gün ışık hızıyla dünyaya yayılan SPA & WELLNESS hala bu isi yapanlar da dâhil (küçük bir bölümü hariç) maalesef pek bir fikir sahibi değiller.

 

Kadrosunda sokaktan toplanan personel yerine eğitimli, tecrübeli personeli tercih eden çok az işletme var. Bana para kazandırsın da gerisi ne olursa olsun diyen kısa vadeli düşünenleredir sözüm:

“Lütfen her şeyi en iyi ben bilirimden vazgeçin. Bu alanda dünyaya hükmedecek doğal zenginliği olan cennet Türkiye’mizi sadece kendi kazançlarımız doğrultusunda düşünmeden el ele vererek kalkındıralım.”

 

Gerek yerli gerekse yabancı turist açısından birçok şey düşünülmeden istikrarsız bir şekilde yapılıyor. Bu durumda ne oluyor?

 

İşletmeler sadece bir sezon belki ayakta kalabiliyor. Sonra elde var sıfır. Bu kişi ve işletmelere acımak mı lazım sevinmek mi lazım?

 

Ben şahsen bu konuda kararsızım. İnsani açıdan düşününce üzülüyorum, profesyonel anlamda iyi olan ayakta kalsın diyorum.

 

Her şey bununla kalsa, bir otel düşünelim kendi bünyesinde bu işi bilmeden yapıyor ya da işletmeye veriyor yine işi bilmeyenler tarafından kiralanıyor. Sezon ortası patlamalar başlıyor, kira bedeli ödenmişse de ödenen paralar havada kalıyor personel maaş alamıyor

Otelin de imajının sarsılması ayrı bir konu!

 

Kararı sizler verin birçok şey için çok geç olmadan bir önlem alınmalı. Bu nasıl olur bilemiyorum ben benim gibi düşünen bir avuç insanla savaşmaya devam edeceğim iyi olan ayakta kalsın.Başarı imzasını atmış kişi ve işletmeler sizlere de sonsuz saygılarımla,

 

Sevgiyle kalın,

 

Demet Gessner
SPA & WELLNESS Danışmanı & Eğitmen

 

Tuz Odası Kurulumu
Tuz Odası Kurulumu


Spor Merkezi Kurulumu


Ozon Tek Yetkili Satıcısı
0232 422 40 41

 

 spayonetimi.com tüm hakkı saklıdır