Spa Ynetimi
 


 
Anasayfa      Hakkımızda      İletişim     
Skip Navigation Links
 
 

 

SPA HABERLERİ

SPA İnsan Kaynakları ve Kariyer 

 
Son yıllarda, ülkemizin de gelişmiş ülkelerdeki nitelikli sağlık hizmetleriyle rekabet edebilecek düzeyde... 

AUSBILDUNGSPARTNER

Wellness - Nageldesign

Sport -Ausbildung


 

Facebook Spa Yönetimi twitter Spa Yönetimi


 

Su Terapisi

(Marie Claire)

Yorgunluktan ve stresin vücudunuza olan negatif etkilerinden kurtulmak, diğer yandan da güzelleşmek istiyorsunuz. İşte bu noktada Latince 'sanus per aquam'; yani 'suyla gelen sağlık' anlamına gelen spa'lar devreye giriyor artık. Vücudunuzu, zihninizi, en önemlisi de ruhunuzu tazeleyen spa'lar, baharı zinde karşılamanız için özel bakımlar ya da kürler sunuyor.

Uzun süreli stres yüzümüze yorgun bir ifade, hayatımıza da umutsuzluk ve monotonluk getiriyor. Son yıllarda stresten arınıp beden, zihin ve ruh üçlüsünü canlandırmanın yolu tıpkı bilgisayar ekranındaki 'refresh' tuşuna basar gibi suyun ve bir çift sihirli elin bedenimize dokunmasıyla tazelenmekten geçiyor. Özellikle son yıllarda 'bakım, canlanma, tazelenme ve güzellik' denilince akla gelen spa'lar her geçen gün artıyor. Daha çok Uzakdoğu kökenli farklı masaj terapilerinin uygulandığı spa'larda tercihen Balili terapistler çalıştırılıyor.

Su Kültürü

Latince açılımı 'salus per aquam' yani 'sudan gelen sağlık' olan spa'lar, modern kadının hayatında da gittikçe artan bir öneme sahip. Ancak bir merkezde sadece masaj yapılıyor oluşu, o merkezi spa tanımlaması içine sokmuyor. Özellikle su ile yapılan bakımların önem kazandığı 'spa' kavramı hafiflemek, arınmak, yenilenmek ve bir saat için bile olsa kişinin aklındaki sorundan uzaklaşması için mucizevi etkiler yaratıyor. Yükselen sağlık ve güzellik wellness trend'lerinden biri olan su tedavileri ve bitki yağlarıyla yapılan masaj teknikleri, çamur, yosun banyoları ile desteklenen programlar, zayıflama, anti-aging, anti-selülit, cilt ve vücut bakımı gibi kürleri de içeriyor. Kimi spa merkezlerinde sadece farklı masaj teknikleri yer alırken, kimilerinde çamur-yosun banyosu, sıcak taş terapisi, refleksoloji, cilt bakımları, vücut terapileri, aromaterapi, deniz suyu havuzu, balneo bakımı, jet duş gibi dinlendirici ve tazeleyici bakımlar uygulanıyor.

Thalassoterapi Nedir?

Thalasso Therapy adını Yunanca'daki 'thalasso' (deniz) ve 'therapy' (bakım) sözcüklerinin birleşmesinden alıyor. Bu tedavi yönteminin temel özelliklerinden biri, deniz suyunun içinde barındırdığı mikro-organizmalardan faydalanarak insan organizmasının biyolojik dengesini sağlayarak tedavi etmek. Ayrıca yorucu ve yıpratıcı hayat tarzının etkilerini gideren stres, bezginlik, ruhsal yorgunluk, psikolojik rahatsızlıklar, dolaşım bozuklukları, eklem ağrıları, nefes darlığı, cilt ve uykusuzluk sorunlarından fazla kilolara kadar pek çok sorunun üstesinden gelebilen bir yöntem. Peki Spa ile Thalasso merkezlerinin farkı ne? Thalasso merkezlerinde, ısıtılmış deniz suyu havuzları ve ısıtılmış deniz suyu ile yapılan yağmur duşları uygulanıyor. Genellikle lüks otel ve benzeri merkezlerin spa bölümlerinde yer alıyor. Deniz suyu havuzları olmayan ve Uzakdoğu masajlarının ağırlıklı olarak uygulandığı merkezler Day Spa olarak adlandırılıyorlar.

Size Özel Spa'lar

Mart ayı bahara hazırlanmak, kabuğunuzdan sıyrılmak, kış aylarının üzerinizde bıraktığı miskinlikten kurtulmak için en iyi zaman. Hayatı ertelemeyin! Bahara canlı, dinamik ve bir kelebek gibi özgür hissederek girmek istiyorsanız, sizler için hazırladığımız spa dosyasında yer alan farklı bakımları sunan, ruhunuza, bedeninize ve zihninize iyi gelecek merkezleri keşfedin. Spa'larda uygulanan masaj, yüz ve vücut bakımları sonrası vücudunuzu hafifleyecek, stresten arınacak, ve kendinizi enerjik hissedeceksiniz. Kendinize bir bahar hediyesi etmenin tam zamanı...Tuz Odası Kurulumu
Tuz Odası Kurulumu


Spor Merkezi Kurulumu


Ozon Tek Yetkili Satıcısı
0232 422 40 41

 

 spayonetimi.com tüm hakkı saklıdır